Chcete být kapitánem lodi a plout po mořích?

Plout po moři, aniž byste potřebovali kapitána? Lákavá představa. Udělat si český kapitánský průkaz pro začátečníky přitom zabere asi stejně času jako jedna dovolená – a umožňuje ty nadcházející trávit u kormidla po celém světě. Dárkový poukaz na absolvování kurzu pak pod vánočním stromečkem jistě potěší každého příznivce jachtingu, cena celého kurzu se pohybuje okolo 20 tisíc korun.

4 tipy, kam vyrazit na dovolenou

Když je v tuzemsku zima a nevlídné počasí, láká Karibik stále více Čechů nejen na teplo a pláže. Tato oblast nabízí řadu rozdílných zemí, kultur i chutí. Během jediné dovolené můžete prožít romantiku na ostrově květin Martiniku, nasát jedinečnou atmosféru Havany a ze sedadla americké limuzíny z 50. let ochutnat místní rum i doutníky nebo posedět při západu slunce na Jamajce za tónů reggae. Kouzlo dovolené v Karibiku pak podtrhuje možnost objevování místních zákoutí z lodní paluby.

5 extrémně zajímavých sportů, které jsou v Česku né tolik známé

V dnešní době existuje řada extrémních sportů. Některé z nich se staly tak populární, že je zařadili na olympiádu. Po celém světě však existují i méně známe disciplíny, jež jsou nějakým způsobem extrémní, často přitom vycházejí z jiného tradičního sportu. Představíme vám 5 extrémních sportů, které se v jiných koutech světa těší značné oblibě, zatímco v Česku si svoji pevnou základnu teprve pomalu budují.

Strana 1 z 2

susenky