Podpořte svou vitalitu a zamezte tím syndromu vyhoření

syndrom vyhoření

Únava, nezvladatelný stres, podráždění a spánková deprivace. Takové jsou projevy vyhoření. Dlouhodobým stresem trpí zejména vrcholoví manažeři. Stres má vliv na na psychické i fyzické zdraví. Konečným projevem je syndrom vyhoření, kterým trpí zejména muži středního věku. Důsledky enormního tlaku na výkon se postupně odráží na psychické i fyzické kondici. O syndromu se proto také hovoří jako o manažerské nemoci.

Zkuste doplňky stravy

Důležitý je zejména vitamin C, který zvyšuje odolnost vůči infekcím, navíc je významným antioxidantem. Zaměřte se také na příjem vitamínu D, který je obecně známý jako vitamín zdravých a silných kostí. Jeho nedostatek se projevuje svalovou zatuhlostí. Proti únavě bojuje zase skupina B vitamínů, konkrétně B6 a B12. Důležitou roli hrají také minerály. Hořčík nám dodává tolik potřebnou energii. Zinek zase podporuje správný imunitní systém.

Významným antioxidantem je i ženšen - „kořen života“. Výrazně posiluje imunitní systém a chrání organismus před nepříznivými účinky stresu. Přispívá totiž ke snížení únavy, vitalitě, duševní kondici a přirozené obranyschopnosti organismu. Ženšen jako přirozený doping tak ocení nejen vytížení manažeři. Například potravinový doplněk Gerimax v sobě spojuje sílu vysoce kvalitního extraktu z ženšenu společně s dalšími prospěšnými složkami jako je vitamín C, D, B6, B12, zinek či hořčík.

Dávejte na sebe pozor a pečujte o sebe

Vyplatí se proto o sebe pečovat. Důležité je určit si priority a naučit se říkat ne, rozdělit povinnosti a naučit se delegovat úkoly i na jiné. Tím pádem si vytvoříte podmínky pro to, co vám činí radost a co vás energií nabíjí. Tedy aktivní a pasivní odpočinek (i občasné lelkování je třeba). Ale hlavně – čas pro rodinu a vaše blízké – nejbohatšího zdroje energie a radosti.

To vše by se ale neobešlo bez toho nejdůležitějšího zdroje energie - kvalitního jídla. Na talíř si proto naložte dostatek zeleniny, ovoce, libového masa a oříšků.

susenky

 

Magazinx.cz