Tepelná čerpadla – proč se investice do nich vyplatí?

Máte obavy z toho, jestli jsou investice do pořízení tepelného čerpadla dobrým nápadem? Na níže uvedených řádcích vám ukážeme, že ano! Tepelná čerpadla nabízí unikátní kombinaci výhod, které u jiných zdrojů energií nenajdete.

Venkovní vzduch a geotermální energie zaručují nezávislost

Tepelná čerpadla odebírají palivo potřebné pro výrobu tepla ze svého okolí, konkrétně venkovního vzduchu a geotermální energie. Tyto komodity jsou k dispozici ve všech trvale obydlených částech planety, a to zdarma a v prakticky nevyčerpatelném množství. Majitelé tepelných čerpadel se tedy mohou těšit z toho, že energii potřebnou k provozu čerpadla budou mít k dispozici zdarma bez ohledu na aktuální povětrnostní podmínky či nutnosti toto palivo skladovat. Zároveň, majitelům tepelných čerpadel nemůže nikdo omezit dodávky těchto energií.

Zdroje energií garantují nízké náklady na teplo

Volně dostupný venkovní vzduch a geotermální energie spolu s vysokou efektivitou provozu garantují majitelům tepelných čerpadel dlouhodobě nízké náklady na teplo. I v době velmi nízkých cen energetických komodit či elektrické energie, tepelná čerpadla byla nejúspornějším zdrojem tepla pro domácnosti, viz kalkulačka webu tzb-info.cz.

Tepelná čerpadla mají dlouhou životnost

Tepelná čerpadla dostupná v tuzemsku bez problému zvládají i drsné podmínky Skandinávie či Kanady. V případě, že majitel tepelného čerpadla vybere správně, může se těšit na životnost nového zdroje tepla v řádu desítek let.

Jejich provoz nebude omezován, právě naopak

Provoz tepelných čerpadel má minimální dopad na životní prostředí. I z tohoto důvodu tepelná čerpadla jsou podporovaným zdrojem tepla ze strany vlád vyspělé Evropy. Jsou to právě tepelná čerpadla, prostřednictvím čeho politici napříč Evropy chtějí řešit vysokou závislost svých ekonomik na dodávkách plynu z Ruska, růst cen energetických komodit a sním spojený růst nákladů na teplo pro domácnosti. V případě tepelných čerpadel lze dokonce získat dotaci na jejich pořízení!
Na rozdíl od uhlí, dřeva či zemního plynu, tepelným čerpadlům v dohledné budoucnosti nehrozí zákaz provozu.

Zvládají i více, než „jen“ levně vyrábět teplo

Některé typy tepelných čerpadel zajistí svým majitelům levné a stabilní dodávky teplé vody, případně chladu. Tepelná čerpadla tak mohou být jediným zdrojem tepla a chladu v domácnosti.

Zdroj obrázku: klikkipetra / Shutterstock.com

susenky

 

Magazinx.cz