Jak se instaluje robotická sekačka

sekačka

Nainstalovat robotickou sekačku si můžete i sami, ale lépe je nechat instalaci na profesionální firmě. Základem instalace je totiž natažení vodícího lanka, kterým se vytyčí sekaná plocha. To není úplně jednoduché zejména v případě, kdy je zahrada členitá a takových ploch je třeba vytyčit hned několik. Správně nastavená sekací plocha také zajistí, aby se robotická sekačka vždy dokázala vrátit zpět do nabíjecí stanice a připravit se tak na další sečení.

Dalším důvodem pro pomoc profesionálů je nutnost vkládat vodící lanka přímo do trávníku. Pokud to budete dělat sami s motykou a rýčem, nevyhnete se poměrně podstatnému poškození trávníku. Profesionálové lanka pokládají lanka specializovaným strojem, díky němuž je poškození podstatně menší. Navíc firma zajistí, aby bylo položeno dostatečně hluboko a nedošlo tak k poškození lanka při údržbě trávníku, například vertikutátorem.

Výběr místa pro nabíjecí stanici

Při instalaci robotické sekačky je také důležitý správný výběr místa pro usazení nabíjecí stanice. Samozřejmě musí být vybaveno přívodem elektrické energie a současně musí ležet v optimálním dosahu sekačky ze všech travnatých ploch, o které se sekačka bude starat. I s výběrem takového místa vám odborná firma poradí.

Není nad praktickou ukázku

Ani sebelépe napsaný manuál nenahradí praktické proškolení obsluhy. A to platí i o robotické sekačce. Odborná instalace v sobě zahrnuje i proškolení uživatelů, a to s ohledem na specifické podmínky konkrétní zahrady. Dozvíte se o všech možnostech nastavení, ale také informace o tom, jak o robotickou sekačku správně pečovat, aby byl její chod bezproblémový.

Kvalitní prodejci nabízejí nejen záruční i pozáruční servis, ale také možnost nechat si sekačku uskladnit na zimu uskladnit v prostorách firmy. Součástí takového uskladnění je také zkontrolování sekačky po sezóně, případně i potřebné servisní zásahy. Pokud si nejste jisti, jakou sekačku si vybrat a jak při její instalaci pokračovat, obraťte se na smart-zahrady, kde vám vyjdou vstříc.

susenky

 

Magazinx.cz