Je už stolní PC přežitek?

Cenová dostupnost notebooků zapříčinila jejich rozšíření do řady domácností. Jsou tedy desktopové počítače už za zenitem? Kdo by o nich měl ještě uvažovat?

Výkon, to je oč tu běží

Hráči, grafici a další uživatelé, kteří pracují s hardwarově náročnými aplikacemi, tvoří hlavní cílovou skupinu, která by se o stolní počítač měla zajímat. Proč když existují notebooky prodávané jako herní?

Za stejné peníze vždy u herního notebooku dostanete nižší výkon. Pokud tedy potřebujete hardwarové parametry v duchu hesla „čím více, tím lépe“, představuje stolní počítač jasnou volbu. A to i do budoucna. Možnosti upgradu jsou u stolního počítače mnohem lepší než u notebooku.

Kdo má značně omezený rozpočet, na nákupu stolního počítače může při zachování parametrů ušetřit několik tisíc korun.

Kdy si určitě koupit notebook

Zaručeně si přenosný počítač pořiďte tehdy, když potřebujete využít to, k čemu byl notebook z podstaty určen, tedy že vám umožní být mobilní. Ať už potřebujete na cestách pracovat nebo hrajete čas od času hry i jinde než doma.

je uz stolni pc zazitek

Zvažte kancelářský notebook také tehdy, když potřebujete šetřit doslova každý centimetr místa. Pokud tvoří vaši pracovnu psací stůl v malém bytě, o který se navíc z části dělíte s partnerem, desktop pro vás nemusí být úplně výhodnou volbou. Notebook podle potřeby sbalíte a uklidíte tak, aby ani v miniaturním bytě nepřekážel.

Chcete být naprosto nezávislí a žít život digitálního nomáda? Je jasné, že bez notebooku to nepůjde. S nabitou baterií přestáváte být závislí na zdroji elektrické energie a pracovat tak můžete klidně i z karibské pláže.

Proč si koupit stolní počítač

Stolní PC má ve svých útrobách jednoznačně více místa na kvalitní chlazení. Netrpí tolik na zanášení prachem a přehřívání se. Což celému zařízení pochopitelně znatelně prodlužuje životnost. Počítač ve srovnání s laptopem celkově dává šanci na dlouhodobější a bezproblémový chod.

Peníze, které ušetříte za čištění notebooku, můžete investovat jinam, pokud byste tuto činnost svěřili servisu. Kdo by si troufl na tuto činnost sám, po zakoupení stolního počítače si může oddechnout, že má o práci méně.

Podobné je to s opravami. Pokud vám na počítači „odejde“ klávesnice, pořídíte si jednoduše za několik stokorun novou. Jestliže se vám to samé stane v notebooku, čeká vás (mnohdy kompletní) rozborka a nákup nového dílu, který nebývá levný.

Přemýšlejte tedy i o tom, zda se vám vyplatí držet „naživu“ notebook minimálně z finančního hlediska. Přirozeně záleží, jak jste zruční a jestli si vadné díly troufáte vyměnit sami, pak musíte věnovat čas, servisu je zase nutné zaplatit.

je uz stolni pc zazitek 1

Bolí vás záda a důvěrně znáte ordinaci fyzioterapeuta. Při výběru nástroje pro práci i zábavu vám jde, s jistou nadsázkou řečeno, o zdraví. Notebook z podstaty není příliš ergonomické zařízení. Obrazovka díky svému spojení s klávesnicí není v takové výšce, jak by bylo žádoucí. Stolní počítač zajistí lepší podmínky.

Repasované stolní PC – způsob, jak ušetřit

Víte, že i při nákupu stolního počítače můžete ušetřit? Řeč je o tzv. repasovaných PC, které najdete např. na stránkách inComputer.cz. Jedná se o stolní PC, které pochází z předváděcích akcí či ukončených leasingů.

Mezi nabídku repasovaných počítačů se pak dostanou pouze výkonnější značkové modely, u kterých se to vyplatí. Před uvedením do prodeje prochází náročným testováním a případnou náhradou vadných dílů.

Co pak jistě přesvědčí je cena, která může být až o 60 % nižší než u nového modelu. A samozřejmě máte záruku na 12 měsíců.

susenky

 

Magazinx.cz