Ocelové konstrukce pro firmy i soukromé osoby

ploty

Většina z nás si při vyslovení pojmu ocelová konstrukce představí nějakou obrovskou výrobní firmu, která má ve svém areálu několik hal, jejichž kostra je vyrobena právě z oceli. Ale ocelovou konstrukci v sobě má i řada věcí, které máme na svých zahradách, nebo v blízkosti našich domů.

Třeba pergoly nemusí být jen ze dřeva. Existuje řada moderních typů pergol, které mají ocelovou konstrukci, která je zakryta buď tvrzeným sklem, speciálním plastem, nebo i jiným materiálem. Podobně jsou ocelové konstrukce potřeba třeba pro zahradní skleníky, zakrytí bazénu, přístřešky na kola nebo auta, ale také autobusové zastávky, nejrůznější stříšky a další prvky.

Široké spektrum využití mají ocelové konstrukce hlavně ve stavebnictví, kde se používají jak u novostaveb, tak při rekonstrukcích starších budov. Ocelové rámy tvoří základ posuvných dveří. Někdy se na míru dělají speciálně velká či tvarovaná okna, která mají rovněž ocelovou konstrukci. Velmi často se s ocelovými konstrukcemi setkáte jak u interiérových schodišť, tak u venkovních schodišť, včetně únikových. Schodiště mohou být jak přímá, tak lomená, nebo i točitá. Taková schodiště jsou jak celokovová, tak kombinující ocel s dalšími materiály, jako je například dřevo, sklo i plasty.

Ocelové konstrukce jsou také na předsunutých balkonech, různých typech střech a stříšek a v dalších stavebních prvcích. U komerčních objektů jsou ocelové konstrukce nejčastěji základem kovových hal, které jsou určeny jak pro výrobu, tak pro služby nebo skladování. Slouží i jako garáže, dílny, sila apod. Velmi často jsou rovněž na sportovních halách, bazénech, akvaparcích, ale také v prostorech určených pro kulturu. A nemusí jít vždy jen o fádní „krabice“. Ocelové konstrukce jsou výrazným prvkem řady oceňovaných architektonických děl.

Pokud potřebujete kovové konstrukce, nebo nějaké výrobky z kovů, kontaktujte firmu Kovovýroba Pokorný.

susenky

 

Magazinx.cz