Jak si vybrat správné schody do interiéru?

schody

Správně vybrané schodiště nejen pohodlně spojí dvě podlaží, ale může také významně změnit vzhled domu, nebo se dokonce stát dominantním architektonickým prvkem interiéru. Ale jak si takové schodiště vybrat? Na to jsme se zeptali Jiřího Horáka, majitele truhlářské firmy, která se na dodávku interiérových schodišť specializuje.

Jaké schodiště byste doporučil do rodinného domu?

Vždy závisí na vkusu jednotlivého zákazníka, ale já jako truhlář mám nejradši dřevo, které proteplí každý prostor, ať už jde o novostavbu z betonu, nebo rekonstrukci staršího domu, v kterém už žilo několik generací. Skvěle se kombinuje i se sklem a kovem, takže jeden typ schodiště může vypadat v několika domech úplně jinak.

Ale jak si vybrat?

Důležitá je nejen velikost prostoru, kam se budou schody instalovat, ale také, jací obyvatelé ho budou používat. Mladá rodina s dětmi potřebuji jiné schodiště než starší manželé. Vždy je ale třeba myslet na maximální bezpečnost. Schody si nepořizujeme na jednu sezónu, ale na řadu let, respektive desetiletí. Měly by tedy být hlavně pohodlné.

Při výběru promyslete, zda raději chcete chodit přímo, nebo vám nevadí točité schody či lomené, jak moc široké ho potřebujete, jak vysoké by měly být jednotlivé stupně, jaký sklon zvládnete, aby se vám po něm dobře chodilo. Základník se samozřejmě může na nás obrátit a já, nebo někdo z kolegů mu rádi poradíme nejvhodnější varianty.

Jaké schodiště tedy nabízí vaše truhlářství?

Dodáváme samonosná, obkladová i speciální schodiště v mnoha různých verzích, včetně doplňků, jako je osvětlení, květináče na schodišťové sloupky, případně vrátka, která mohou schodiště bezpečně uzavřít před dětmi či hendikepovanými seniory. Umíme kombinovat různé druhy dřeva, sklo i kov a náš sortiment stále rozšiřujeme. Zákazníka se může podívat na náš web a najít tam inspiraci. Rádi mu vybudujeme schodiště přesně podle jeho představ.

susenky

 

Magazinx.cz