Zahradní domek? Proč ano?

zahradní domek

Zahradní domky mnozí vnímají především jako úložný prostor na zahradní nářadí. Pravdou však je, že mnoho majitelů využívá zahradní domek i na uskladnění sezónního oblečení nebo sportovního náčiní. Zahradní domek je také zajímavým prostorem pro pracovnu, kadeřnictví či kosmetický salón. Příležitost pracovat z domu je dnes velkým luxusem, tak proč byste to nemohli být právě vy, kdo si takový komfort bude vychutnávat na vlastní kůži?

 

Zahradní domky jsou v módě

V současnosti je možné vidět na dvoře zahradní domky mnohem častěji než kdysi, a to zejména kvůli tomu, že lidé se při novostavbách vyhýbají zbytečným patrům či podkrovím. Nemluvě o tom, že zahradní domky jsou adekvátní náhradou za zmíněné úložné prostory. Zahradní domky poslouží stejně dobře i jako domečky pro děti. Jsou dostatečně prostorné pro dětskou hru, ale i na uskladnění hraček.

Právě kvůli tomuto širokému spektru využití zahradních domků je důležité si před samotnou koupí promyslet, na co chceme zahradní domek využívat. Za jakým účelem jsme se pro zahradní domky rozhodli?

Na co myslet při koupi

S účelovosti přímo úměrně souvisí velikost zahradního domku. Je důležité ujasnit si na jaké rozměry zahradní domek potřebujeme a zejména využijeme. Nepodceňujte toto rozhodování, abyste jednou v budoucnu nemuseli litovat, že jste se ukrátili o dostatek místa nebo naopak, abyste nedudrali, že ho je až příliš. Pokud vlastníte dostatečně prostorný pozemek a máte také dostatek financí, neomezujte se zbytečně. Ideálním řešením je, pokud je místa tak akorát. Ani příliš mnoho, ani příliš málo. Záměr, se kterým zahradní domek kupujete má stejně vliv i na jeho interiérový design. Zahradní domky sloužící jako úložný prostor či garáž budou nepochybně lišit od těch, které jsou využívány jako kancelář či pracovna. V případě zahradního domku s účelem garáže stačí, když ho vymalujete bíle, v případě dřevěného zahradního domku zas postačí, pokud podpoříte přírodní dojem této malé stavby a necháte vyniknout dřevěný materiál.

Zahradní domky můžete rozšířit o terasu. Tu oceníte především jako místo, kde si budete moci odpočinout mezi pracovními povinnostmi. V klidu si vypít kávu nebo zakouřit cigaretu a na nic při tom nemyslet.

Před koupí zahradního domku nezapomínejte na tyto základní kritéria, která zásadně ovlivní váš dojem z investice. Vaším cílem má být dobrý pocit z nákupu a radost, kterou ve vás vyvolá pohled na váš nový zahradní domek.

susenky

 

Magazinx.cz