Vyhřívané kamenné koberce výborně poslouží vevnitř i venku

Zima je za okny a s ní přichází topná sezóna a odklízení sněhu. Pokud si chcete zpříjemnit domácí prostředí či ulevit od zametání sněhu, pak by vaší pozornosti nemělo ujít použití podlahových topných rohoží. Ve spojení s kamenným kobercem TopStone je můžete využít jak na zahradách, tak ve vašich domovech, a maximálně využít výhod podlahového topení. Kamenný koberec totiž nevyniká jen svým přírodním vzhledem, ale rovněž výbornou tepelnou vodivostí.

Domácí relax

Podlahové vytápění se v posledních letech těší v českých domácnostech velké oblibě i mimo koupelny, a to hned ze dvou důvodů: za prvé výrazně zvyšuje efektivitu výhřevnosti místnosti, za druhé snižuje energetické náklady, jelikož sálá ohřátý vzduch rovnoměrně po celé místnosti. To je velký rozdíl oproti radiátorům, od kterých se ohřátý vzduch šíří prouděním směrem ke stropu, kde se ochladí, a tak se běžně stává, že teplo nevyhřeje protilehlá zákoutí. Kamenné koberce jsou pro své tepelně vodivé a akumulační schopnosti ideální typem krytiny pro podlahové topení. Na rozdíl od laminátových či vinylových podlah nezamezují průchodu tepla, čímž šetří náklady na vytápění. Oproti dlažbě pak nestudí v době, kdy se podlaha netemperuje. Jsou tak příjemné i na dotek bosou nohou a navíc se nemusí vynakládat více energie na jejich opětovné prohřátí.

„Při instalaci teplovodního rozvodu podlahového vytápění je nutné rozvody zalít anhydritem a až následně můžeme instalovat kamenný koberec. Zvolíte-li vytápění prostřednictvím elektrických podlahových roštů, pak přímo na elektrické rošty můžete položit kamínkovou podlahu. Díky tomu nezvyšujete výšku podlahy a nepřidáváte další vrstvy, které způsobují odpor ve vedení tepla,“ vysvětluje Marek Ondra ze společnosti TopStone. Vzhledem k možnosti aplikace systému TopStone na stěny lze jeho výhod navíc využít i v případě stěnového sálavého vytápění, kde je velkou výhodou absence nevzhledných a překážejících topných těles.

Loučíme se s úklidem sněhu

Stejně dobře se dají kamenné koberce v kombinaci s elektrickým vytápěním využít v exteriéru. Vedle toho, že se zbavíte nutnosti odhrabávání sněhu, zabráníte i vzniku nebezpečné ledovky — ať již jde o chodníky, venkovní schodiště či příjezdové cesty, což ocení především majitelé zapuštěných garáží s výjezdem do kopce. Kamenné koberce lze solit, jsou mrazuvzdorné a nijak se vlivem chladného počasí nedeformují. „Jednou z dalších výhod těchto krytin v exteriéru je jejich vodopropustnost. Během tání sněhu se voda vsakuje do podloží a na povrchu tak nevznikají louže, které by přes noc, kdy je výhřev vypnut, mohly zamrznout,” uzavírá Ondra

Více informací o kamenném koberci

Systém TopStone je unikátní směsí kamínků a zdravotně nezávadného pojiva – certifikované pryskyřice. Zvolit si lze mezi říčními kamínky přímo z Dunaje nebo luxusním italským drceným mramorem. Podle své vlastní fantazie pak můžete libovolně kombinovat vzory a barvy. Celkem lze vybírat z 15 barevných provedení mramorových a 10 odstínů říčních kamínků.

Jednou z mnoha výhod kamenného koberce je snadná a rychlá pokládka, kterou bez obtíží zvládne každý kutil. Lze jej pokládat při teplotách nad 10 stupňů na nový i starý beton, kámen či dlažbu. Povrch je jednotný, beze spár a nedokonalých detailů, jež se mnohdy objevují u jiných materiálů se složitější pokládkou.

susenky

 

Magazinx.cz